تیتر خبرها

حق‌وردی، : از ضرورت خرید تلفن همراه جدید برای نصب «شاد» تا نقص حریم خصوصی کاربران

حسین حق ودی با برشمردن ایرات و مشکلات شبکه شاد، از ورود کمیسیون آموزش به مشکلات این شبکه یادگیری دانش آموزان در نشست‌‎های پیش روی کمیسیون با حضور وزیر خبر داد.

اشتراک گذاری
25 آبان 1399

 

 

 

 

حق‌وردی، ایرادات و مشکلات شبکه شاد را تشریح کرد:
از ضرورت خرید تلفن همراه جدید برای نصب «شاد» تا نقص حریم خصوصی کاربران
عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با برشمردن ایرات و مشکلات شبکه شاد، از ورود کمیسیون آموزش به مشکلات این شبکه یادگیری دانش آموزان در نشست‌‎های پیش روی کمیسیون با حضور وزیر خبر داد.

حسین حق وردی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملتضمن برشمردن برخی مشکلات در شبکه اجتماعی یادگیری دانش آموزان(شاد) با توجه به بازخوردهای دریافتی از فرهنگیان، خانواده‌ها، دانش آموزان و کارشناسان، اظهار کرد: تا پیش از این آموزش‌ها سنتی بوده و حالا نوین شده است. تکنولوژی خاصیت شفاف‌سازی دارد. مشکلاتی که در آموزش‌وپرورش مُزمن و پنهان بوده، حالا در روش جدید رو آمده و نمایان شده است.

وی ادامه داد: مثلا ساماندهی نیروی انسانی در آموزش و پرورش تا ۱۵آبان‌ماه هر سال طول می‌کشد، حالا این سیستم روی آموزش مجازی سوار و مشکلاتش عیان شده است؛ مثلا سامانه سناد که بانک اطلاعاتی مدارس، دانش‌آموزان و معلمان است و زیرساخت شاد محسوب می‌شود، هنوز کامل نشده و خب طبیعی است که هر نقصی در سناد باشد به شاد هم منتقل می‌شود.

نماینده مردم شهریار و قدس و ملارد در مجلس  تصریح کرد: قطع و وصل شدن دائم شاد، هنگ کردن در زمان آموزش زنده، ناتوانی در ارسال ویدئو یا حتی یک فایل ساده از جمله ایرادات وارده به «شاد» است.

حق وردی یادآور شد: در حوزه عدالت اجتماعی و عدالت آموزشی، برخی‌ دانش‌آموزان که تعدادشان بیش از ۳میلیون و ۵۰۰هزار نفر است، اساسا به شاد دسترسی ندارند. دانش آموزانی هستند که توان خرید و داشتن گوشی تلفن هوشمند را ندارند.

حق‌وردی، ایرادات و مشکلات شبکه شاد را تشریح کرد

سیستم‌ عامل اندروید با نسخه پایین‌تر از  ۴.۴ قابلیت نصب شاد را ندارند

حق وردی افزود: برای نصب برنامه شاد دستگاه هوشمند با سیستم‌ عامل اندروید با نسخه ۴.۴ یا بالاتر مورد نیاز است، پس نمی توان در گوشی‌های اندرویدی با سیستم عامل پایین تر از ۴.۴ این برنامه را نصب کرد که این ایراد هم به شاد وارد است.

وی با بیان اینکه شاد ضریب تعامل آموزشی مناسبی  ندارد، گفت: آموزش ندیدن معلمان و کادر آموزشی مدارس نیز یکی دیگر از مسائلی است که در استفاده از شاد احساس می‌شود.

«شاد» چه هزینه‌هایی را به دانش آموزان و معلمان تحمیل کرده است

این نمانیده مجلس یازدهم با اظهار تأسف از اینکه «شاد» هزینه‌های بیشتری از جمله ساعات کاری بیشتر، بیماری‌های چشمی، هزینه خرید یا تعمیر گوشی‌های هوشمند به فرهنگیان تحمیل کرده است، گفت: این هزینه‌ها جدای از هزینه حجم مصرفی اینترنت شاد است و این هزینه برای معلمان و دانش آموزان بسیار بالا است.

کمیسیون آموزش پیگیر حل مشکلات «شاد» در نشست‌های آتی خود

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خواستار رسیدگی آموزش و پرورش به این موارد شد و گفت: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با دعوت از وزیر آموزش و پرورش پیگیر حل مسائل و مشکلات شاد در نشست‌های آتی خود خواهد بود./

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.